Ekológia v tlači

Niet pochýb o tom, že ekologické riešenia sa stávaju v dnešnej dobe veľkým trendom. Povedzme si pravdu, kto nemyslí ekologicky…už nie je in.

Bohužial ale, nie je to iba trend. Musíme si uvedomiť, že je priam potrebné začať konečne hľadať ekologické riešenia aj v našom bežnom živote. Vezmime si takú obyčajnú kanceláriu, stačí sa poobzerať okolo seba: Koľko žiarenia a CO2 vydávajú spotrebiče okolo vás? Koľko energie spotrebujú? Koľko odpadu?

Nová atramentová technológia EPSON umožňuje svojim zákazníkom zvýšiť hospodárnosť tlače.
Vymeniť atrament za laser je väčšinou veľmi jednoduché riešenie, ktoré vám vie priniesť množstvo výhod. Napríklad jednoducho zvýšite svoje celkové režijné náklady, zvýšite svoju produktivitu, znížite spotrebu energie a znížite produkciu odpadu či CO2.

Zelená alternatíva tlače, ekologická tlačiareň

Ak si porovnáme laserovú tlačiareň s atramentovou (obe určené pre podnikový sektor), tak atramentová tlačiareň Epson vyprodukuje až o 94% menej odpadu. Je to hlavne vďaka vysokokapacitným atramentovým kazetám, pri ktorých jedna náplň môže vytlačiť až 50 000 farebných strán (A4) a až 100 000 čiernobielych strán (A4). Atramentová tlačiareň spotrebuje dokonca až o 96% menej energie ako jej laserová alternatíva a vyprodukuje až o 92% menej CO2.

 

ODPAD – ATRAMENTOVÁ VS. LASEROVÁ TLAČIAREŇ
Na obrázku vidíte porovnanie vyprodukovaného odpadu pri používaní biznis rady laserovej tlačiarni a Epson atramentovej tlačiarni (pri vytlačení rovnakého počtu strán).

Vedeli Ste?

Ak by na atramentové tlačiarne od spoločnosti Epson prešli všetky firmy v Európe, ušetrilo by sa 221 000 ton odpadu a ušetrila by sa energia na prevádzku najmenej 507 000 domácnosti. Objem vyprodukovaného CO2 by sa znížil o hodnotu, ktorú pohltí najmenej 26,9 miliónov stromov.

Prečo je to tak?

Laserová tlačiareň využíva zložitú technológiu, ktorá využíva teplo a tlak. Tlačový postup zahŕňa viacero procesov: nabíjanie, expozícia, vyvíjanie, prvý prenos, druhý prenos, fixácia a tlač.
Atramentová tlačiareň naopak funguje na jednoduchej studenej bezkontaktnej technológii. Tlačový postup pozostáva z dvoch jednoduchých procesov: vytlačenie atramentu a následná tlač.

Niekedy netreba veľa hovoriť, stačí ukázať reálne výsledky. Pozrite si krátke video, kde je zábavnou formou demonštrované koľko reálne málo energie (vyprodukovanej na bicykli) stačí na vytlačenie 3 strán. A ako dlho sa musí bicyklovať ak chceme tlačiť na laserovej tlačiarni? Zapnite si video ;).

Výhody prenájmu tlačiarne, prečo prenajať tlačiareň

Napriek tomu, že sú tlačiarne energeticky úsporné, nedochádza k žiadnym kompromisom v rýchlosti. Rýchlosť tlače zabezpečuje atramentová lineárna tlačová hlava. Dokáže vytlačiť až 100 strán za minútu a vyniká vysokorýchlostným obojstranným skenovaním. Obsahuje aj novú technológiu detekcie chýb, ktorá znižuje výskyt pásov (ktoré môžu vzniknúť pri tlači).
Tlačiareň disponuje aj vysokorýchlostným obojstranným skenovaním.
Farebné atramenty DuraBrite Pro urýchľujú schnutie vytlačených strán. Obsah, ktorý vytlačíte je dlhotrvácny a vodeodolný.
Vďaka jednoduchému užívateľskému rozhraniu, ktoré je podobné ako vo smartfónoch, mobilnej tlače z inteligentných zariadení, skenovania pomocou technológie NFC

Vedeli ste, že si takéto zariadenie môžete aj prenajať? Mnoho firiem o tejto možnosti ani netuší, pritom vám vie ušetriť nielen peniaze ale aj starosti s každodennou údržbou.  

Viac o téme ekológia v tlači sa dozviete TU 

 

Zdroj: https://www.epson.sk