Výhody systému RIPS

Výnimočná kvalita a TCO, bezúdržbový chod a šetrnosť k životnému prostrediu

Keď ponúkamé nové pigmentové tlačiarne Epson firemným zákazníkom, často sa stretávame s názorom, že pigmentová (atramentová) technológia je skvelá pre domáce využitie. Pre firemnú tlač je najlepšia laserová tlač. Áno, majú pravdu, ale iba ak sa rozprávame o minulosti, 15 rokov dozadu.  

Vývoj ide neustále dopredu a nové technológie, ako napríklad tlačové hlavy Precision Core už  nepoužívajú zahrievanie atramentu. Epson tak vytvoril vysoko efektívne stroje, ako napríklad zariadenia zo série Epson WorkForce Pro Rips. 

Často žiadame našich zákazníkov aby nám vymenovali kľúčové vlastnosti, ktoré od dokonalého tlačového zariadenia pre svoju firmu očakávajú. Patria k nim hlavne: kvalita tlače, rýchlosť, náklady na spotrebný materiál, bezúdržbový a bezproblémový chod, záruka a dostupnosť servisu.  

Na čo je ale potrebné ešte pozerať pri výbere tlačiarne? Nezanedbateľné sú ešte náklady na elektrinu, správa strojov a uživateľské práva (prevažne u veľkých spoločností), digitalizácia dokumentov a správa skenovania.  

Prečo sa teda oplatí zabudnúť na laser a prejsť na novú technológiu Epson RIPS?

Pri systéme RIPS sú nahradené tradičné náplne veľkoobjemovými zásobníkmi, ktoré umožňujú tlač až 86 000 strán (!) bez prerušenia chodu. Vďaka tomu sú úspory ešte výraznejšie. Nie je potrebná častá výmena spotrebného materiálu. Vyžaduje si takto menej času a práce a znižuje sa hromadenie technického odpadu. ✅ 

Dôležité je aj to, že tlačové hlavy Micro Piezo sa osvedčili pri použití v priemyslovom i umeleckom odvetví a ponúkaju vynikajúcu kvalitu tlače. Preto vyzerajú skvelo nielen dokumenty, ale tiež aj fotografie vytlačené na zariadeniach WorkForce. Pigment DuraBrite, ktorý používajú zariadenia RIPS, zaisťuje odolnosť proti vode a UV (čo je veľmi dôležité pri archivácií). To je niečo, čo nezvládne žiaden laserový stroj s porovnateľnými nákladmi na tlač. 

Nízka spotreba energie

Multifunkčné tlačiarne triedy RIPS pre firemné využitie majú veľmi nízku spotrebu energie – až o 95% nižšiu než laserová riešenia. Nižšia spotreba energie prináša značné úspory, hlavne ak využívate väčší počet strojov. V kombinácií s absenciou skrytých nákladov na spotrebný materiál (drahé tonery, výmena zobrazovacej jenotky či iných súčiastok tlačového systému a pod.) sa náklady na tlač môžu znížiť až o 50%. Tlačové zariadenia Epson sú vždy založené na tlačových hlavách Precision Core, ktoré nevytvárajú teplo. Vďaka tomu sa predĺžuje životnosť kľúčových dielov, a rovnako tak i celého zariadenia. Jednou z výhod pigmentovej tlače je, že nemusíte čakať na to až sa zahreje. To šetrí užívateľom veľa času.

Zariadenia WorkForce Pro RIPS sú vybevné aj softwarom, ktorý obsahuje programy ako Document Capture Pro, ktorý zdokonaľuje skenovanie vďaka automatickému rozpoznávaniu typu dokumentov a distribúcii zložiek na správne rozmiestnenia na sieti. Okrem toho môžu spoločnosti, ktoré majú väčšie množstvo kancelárskych strojov rozmiestnených na viacero miestach, optimalizovať svoj chod pomocou sieťového systému správy zariadenia, akým je Epson Device Admin, alebo správy zdrojov tlače, uživateľských práv a kontroly nákladov s Epson Print Admin.

Vďaka modelu prenájmu tlačiarne sa tieto špičkové zariadenia stávajú dostupné pre všetky firmy bez ohľadu na veľkosť. Nie sú tu potrebné žiadné vysoké náklady na kúpu stroja. 

Dôležité je aj klásť dôraz na životné prostredie. Nedávne štúdie zadané spoločnosťou Epson ukázali, že 99% zamestnancov považuje životné prostredie za dôležitý aspekt v ramci svojej práce. RIPS je rovnako priateľská k penaženke ako k životnému prostrediu. Nižšia spotreba energie, menej odpadu, menej spotrebných súčiastok a ich likvidácia, žiadne škodlivé ozónové emisie – to všetko sú pre zákazníkov, ktorí berú do úvahy obchod aj životné prostredie, dôležité faktory. 

Zdroj: https://www.epson.sk