Novinka – technológia Heat-Free

Možno sa práve aj vy rozhodujete nad kúpou novej tlačiarne do kancelárie či firmy. Alebo Vám len záleží na prostredí v ktorom trávite denne 7 – 8 hodín (poprípade aj viac). Pri výbere tlačiarne by ste sa mali riadiť aj faktormi ako sú: čas, ktorý vám dokáže tlačiareň ušetriť, spotreba energie a v neposlednom rade je to aj jej vplyv na životné prostredie. 

Aj keď laserové a atramentové tlačiarne môžu zvonka vyzerať rovnako. Dôležité je však to, čo obsahujú vo vnútri. Nová technológia Heat-Free prináša termálnym atramentovým technológiam oproti laserovým významné výhody.

Porovnanie postupov pri tlači – atramentová verzus laserová tlač

Metóda laserovej tlače je komplexný proces, ktorý zahŕňa až 8 samostatných fáz. Je tu potrebná vysoká úroveň zahrievania na zahriatie tonera a jeho fixáciu na papier. 

V atramentových tlačiarňach sa používajú dve hlavné technológie: termálna tlač, ktorá využíva teplo, a technológia Piezo, ktorá funguje bez nutnosti zahrievania.Termálna atramentová tlač zahrieva atrament pomocou elektrického prúdu, aby ho mohla vystreliť cez tlačovú hlavu. 

Nová technológia spoločnosti Epson Heat-Free nevyžaduje pri nanášaní atramentu zahrievanie. Namiesto tepla sa aplikuje tlak na element Piezo, ktorý sa ohne smerom dozadu a dopredu a vystrelí atrament z tlačovej hlavy.

Šetríte čas + získate vysokovalitnú tlač

Poznáte ten pocit, keď sa ponáhľate, prestupujete z nohy na nohu a čakáte, kedy tá tlačiareň konečne začne tlačiť? Tak to sa vďaka technológii Epson Heat-Free stáva minulosťou.

Bežne sa totiž potrebuje tlačiareň po zapnutí alebo po prebudení z úsporného režimu zahriať a “získať energiu”. Vďaka technológií Epson Heat-Free, tento krok odpadá –  tlačiareň totiž nepotrebuje žiadnu energiu na zohriatie. Znamená to, že dosahuje krátky čas výstupu (tlači) prvej strany (FPOT) v porovnaní s laserovými tlačiarňami. Tie si musia vopred zohriať fixačnú jednotku, aby mohlo dôjsť k tlači. Na rozdiel od tepelnej atramentovej technológie nepotrebuje technológia Epson Heat-Free čakať na schladenie medzi jednotlivými aplikáciami atramentu. Vďaka tomu je možné dosiahnúť rýchlejšiu tlač a ušetriť čas. 

Menej energie a peňazí

Kedže ako sme si už povedali, táto technológia vynechváva proces zahrievania – spotrebuje teda podstatne menej elektrickej energie. Tieto tlačiarne neobsahujú ani žiadnu fixačnú jednotku, ktorú by bolo potrebné zahrievať. Technológia Epson Heat-Free umožňuje konzsitentné nanášanie atramentu, vďaka čomu dokáže tlačiareň neustále tlačiť vysokou rýchlosťou. Tým, že sa skrátil celkový reakčný čas tlačiarne, znižujú sa náklady na jej prevádzku = nižšia spotreba elektrickej energie.

Menej súčiastok = ekologická tlačiareň

Pokiaľ ste dlhodobým užívateľom laserových tlačiarní, iste viete, že obsahujú veľa opotrebovateľných súčiastok (a ak nie…v pravý čas zistíte ;). V mnohých prípadoch je tu potrebná častá výmena valca, prenosovej pásky či fixačnej jednotky. Vďaka technológii Heat-Free majú tlačiarne menej súčiastok vyžadujúcich výmenu než laserové tlačiarne. Na rozdiel od tepelných tlačiarní sa nemusia ani vymnienať tlačové hlavy. 

Takto sa výrazne znižujé záťaž na životné prostredie, ktorá je spôsobená výrobou a recykláciou ďalších zdrojov.

/ Environmentálne organizácie odhadujú, že na celom svete na skládkach skončí ročne pol miliardy tonerov a kaziet. / 

Zvýšenie produktivity vďaka menším zásahom

Keďže je tlačiareň zložená z menšieho množstva súčiastok, ktoré sa môžu pokaziť, automaticky sa znižuje počet potrebných servisných zásahov. Pri tlači sa nevytvára teplo, takže nedochádza ani k tepelnému poškodeniu tlačových hláv (vydržia teda podstatne dlhšie).